Mówi się, że gdy chodzi o zdrowie „cena nie gra roli”. Jeśli jednak przeliczymy, ile kosztuje kobiety menstruacja, okaże się, że znalezienie alternatywy dla popularnych środków higieny intymnej, nie jest takim złym pomysłem.
Są tacy, którzy mawiają, że nie jest łatwo być kobietą. Nawet zaspokojenie tak podstawowych potrzeb, jak zakup środków do higieny intymnej, pochłania wiele pieniędzy. Ale spokojnie. Nie zamierzamy nikogo strofować. Przyjrzyjmy się jednak wydatkom, jakie czynią kobiety na rzecz menstruacji.
Przeciętna kobieta w ciągu swojego życia ma okres nawet 450 razy. Jeśli przeliczymy i zsumujemy wyjdzie nam, że podczas całego życia kobieta miesiączkuje w sumie 7-8 lat! Sporo. W tym czasie zużywa ponad sto kilogramów środków higienicznych, czyli nawet 15 tysięcy tamponów i podpasek. Zakładając, że paczka podpasek kosztuje od 3 zł do kilkunastu złotych, a opakowanie tamponów od 5 zł do nawet 30 zł, okazuje się, że na te środki musimy sporo wydać. Jeśli okres trwa około 4 – 5 dni i tampony zmieniane są średnio co 4 godziny, w ciągu jednego miesiąca zużywane jest ok. 30 tamponów. Daje nam to roczny koszt w wysokości nawet 300 zł.
A co, gdyby można było w łatwy sposób zaoszczędzić? Teraz możesz przestać wydawać tak duże sumy na środki do higieny intymnej. Rozwiązaniem jest kubeczek menstruacyjny Selenacup. To jednorazowy wydatek w wysokości 69,99 zł, a produktu możesz z powodzeniem używać przez kilka lat! Kubeczka nie musisz opróżniać tak często, jak konieczne jest wymienianie tamponów czy podpasek. Jest znacznie bardziej pojemny. Jest też przyjazny dla środowiska. Produkt wykonany jest z silikonu medycznego, bez dodatków chemicznych, plastyfikatorów, lateksu, protein, ftalanów, nonylofenolów, pvc, bpa i perfum. Możesz go używać przez kilka lat bez obaw o bezpieczeństwo swojego organizmu i w trosce o naszą planetę. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie na miarę naszych czasów i… Twojej kieszeni! Nie daj sobie wmówić, że wszystko co dobre, jest drogie. Wypróbuj Selenacup i ciesz się życiem!