co to jest selenacup?
Selenacup to elastyczny kubeczek menstruacyjny wykonany z wysokiej jakości silikonu medycznego. Jest wygodną, bezpieczną, zdrową i przyjazną dla środowiska alternatywą dla tamponów czy podpasek.
Zapewnia dyskretną i komfortową ochronę w czasie menstruacji - maksymalnie 8 godzin bez wymiany. Jeden kubeczek menstruacyjny może Ci służyć nawet przez kilka lat.
Zalety używania
kubeczka Selenacup
 • zdrowie

  Kubeczek Selenacup jest antyalergiczny i nie zaburza naturalnego środowiska pochwy. Ma gładką powierzchnię, więc nie pozostawia włókien namnażających bakterie. Stosując nasz kubeczek możesz uniknąć infekcji grzybiczych i bakteryjnych wywoływanych przez tampony, które wysuszają pochwę, a także pozostawiają włókna. Inaczej niż podpaski Selenacup nie przyczynia się do powstawania warunków sprzyjających infekcjom – wilgoci, podwyższonej temperatury oraz ograniczonego dostępu powietrza.

  Czy wiesz, że do wybielania tamponów i podpasek stosuje się chlor, a do dezynfekcji szkodliwe, chemiczne substancje? Nasz kubeczek został wykonany z najwyższej jakości silikonu, produkowanego z wyłącznym przeznaczeniem medycznym. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, plastyfikatorów, lateksu, protein, ftalanów, nonylofenolów, pvc, bpa, perfum. Sama dbasz o jego czystość, a do dezynfekcji wystarczy użyć wody.

  Kubeczek Selenacup jest aplikowany płycej niż tampon. Nie uszkadza błony śluzowej szyjki macicy i nie powoduje podrażnień ani odparzeń.

 • cena

  Kubeczek Selenacup służy do wielokrotnego użytku. Możesz go stosować przez wiele lat, dzięki czemu jest tańszym rozwiązaniem niż tampony i podpaski w dłuższej perspektywie czasowej.

 • wygoda

  Kubeczka nie musisz opróżniać tak często jak konieczne jest wymienianie tamponów czy podpasek. Jest znacznie bardziej pojemny. W zależności od tego jak bardzo obfita jest Twoja miesiączka, możesz go używać bez opróżniania maksymalnie 8 godzin.

  Kubeczek jest idealny zarówno na dni bardziej intensywnego krwawienia jak również na końcowe, mniej obfite. Nie musisz martwić się o zapasy artykułów higienicznych o różnym zastosowaniu i pojemności, ponieważ zawsze używasz jednego kubeczka. Jego ogromną zaletą jest możliwość używania również w nocy bez obaw, że przecieknie. Nie przejmujesz się także utylizacją zużytych artykułów higienicznych, ponieważ kubeczek po opróżnieniu i przepłukaniu wodą od razu nadaje się do ponownego użytku.

  Kubeczek dopasowuje się do ścianek pochwy, jest miękki i elastyczny, dzięki czemu jest niewyczuwalny i wygodny w użytkowaniu. Jest szczelny i nie przecieka. Sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo i czysto. Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu krwi. Możesz go używać bez obaw podczas pływania, treningów fitness, jazdy konnej, jazdy na rowerze, wspinaczki czy uprawiania innych sportów.

  Kubeczek zajmuje dużo mniej miejsca niż zapas jednorazowych podpasek lub tamponów. Jest wygodniejszy np. w czasie Twoich podróży.

 • ekologia

  Wybierając Selenacup troszczysz się o naszą planetę, bo nie przyczyniasz się do produkcji gigantycznej ilości trudnych do rozłożenia odpadów. Jednego kubeczka możesz używać przez kilka lat.

  Według statystyk, Polki wyrzucają rocznie ponad dwa miliardy podpasek. Produkty te w długotrwałym procesie rozkładu uwalniają mnóstwo toksycznych substancji.

jak używać?

Jeśli masz jakieś pytania na temat kubeczków Selenacup, bez obaw zadaj je naszej ekspertce, fizjoterapeutce, która sama jest użytkowniczką kubeczka.

zapytaj
jaki rozmiar wybrać?
Rozmiar S
Rozmiar M
Rozmiar L


Przy słabych mięśniach dna miednicy, siedzącym trybie życia, małej aktywności fizycznej wybierz większy rozmiar. Przy niskiej szyjce macicy wybierz mniejszy rozmiar. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w sekcji najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie masz pewności, jaki jest właściwy dla Ciebie rozmiar, skontaktuj się z naszą ekspertką.
kalkulator okresowy
Sprawdź, ile wydajesz rocznie na tampony, bądź podpaski.
Wybierz lub wpisz ile zużywasz miesięcznie:
0 50
0 50
Twoje roczne wydatki*: 0
Cena kubeczka: 69,99
Na co przeznaczysz różnicę? :)
*uwzględniono średnią cenę tamponów i podpasek