Menstruacja to wyjątkowy czas w miesiącu dla każdej z nas. Czas, w którym powinnaś zadbać o siebie w szczególny sposób. Bardzo ważne przez te kilka dni są wygoda oraz higiena. Dzięki kubeczkowi Selenaup w czasie menstruacji będziesz czuła się komfortowo i czysto. Po założeniu jest praktycznie nieodczuwalny, nie krępuje ruchów. Z tego powodu doskonale się sprawdzi, gdy będziesz chciała aktywnie spędzić czas. Niezależnie od tego jaką formę rekreacji wybierzesz: bieganie, fitness czy pływanie, kubeczek sprawdzi się doskonale. Również w nocy w trakcie menstruacji możesz spać spokoje. Kubeczek Selenacup zadba o niczym nieskrępowany sen oraz zapewni maksymalną ochronę przed zabrudzeniem pościeli.

Dodatkowo kubeczek Selenacup wykonany jest z medycznego silikonu, czyli materiału obojętnego dla naszego organizmu. Dzięki temu z jednej strony jest antyalergiczny, nie zawiera takich substancji drażniących jak lateks czy perfumy, z drugiej strony jest łatwy do sterylizacji. Podczas menstruacji szczególnie ważna jest higiena intymna. Są to dni, w trakcie których łatwiej może dojść do zakażenia bakteryjnego. Kubeczek Selenacup sterylizujesz każdorazowo po zakończeniu menstruacji. Czynność tę powtarzasz przed ponownym użyciem w trakcie kolejnej miesiączki. Podczas menstruacji po opróżnieniu wystarczy, że opłukasz kubeczek wodą. Dodatkowo silikon medyczny nie wchodzi w reakcje z krwią menstruacyjną, co zapobiega rozwojowi bakterii. Jeśli do tego jeszcze dodać fakt, że kubeczek Selenacup ma większą pojemność niż standardowe artykuły higieniczne, to wszystkie te cechy pozwolą Ci na rzadsze wizyty w toalecie w celu czyszczenia kubeczka.

Ważną kwestią jest również ekologia. Czy wiesz, że przeciętna kobieta zużywa w ciągu swojego życia około sto trzydzieści kilogramów produktów do higieny intymnej? Niestety zawierają one najczęściej sporą ilość środków chemicznych, takich jak pestycydy i nawozy używane do produkcji bawełny oraz chlor do jej późniejszego wybielania. Szczególnie jeśli środki higieny intymnej zostaną wyrzucone do toalety, powodują znaczące skażenie środowiska naturalnego. Nawet wyrzucone w odpowiedni sposób, nie podlegają recyklingowi. Używając kubeczka menstruacyjnego Selenacup dbasz o naszą planetę i czystość środowiska przede wszystkim dlatego, że jest wielorazowego użytku. Możesz go używać nawet przez kilka lat. Do sterylizacji i utrzymania kubeczka w czystości wystarczy zwykła woda. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz pieniądze (wydatek poniesiony w związku z zakupem kubeczka zwraca się już po kilku miesiącach), ale również nie produkujesz tylu odpadów i nie zanieczyszczasz środowiska środkami chemicznymi.